Panel diskussiya: Texnologiya və innovasiyaların yerli turizmin inkişafı üçün yaratdığı fürsətlər Rəqəmsal turizm sektorunda beynəlxalq səviyyəli uğurlu azərbaycanlı sahibkarlar ilk dəfə olaraq ATS 2023-da yüksək səviyyəli panel iclaslarında bir araya gələcəklər. Müzakirə yeni texnologiyaların və innovasiyaların Azərbaycanda turizmin inkişafına müsbət təsir göstərə biləcəyi barədə düşünmək üçün ideyalar verəcəkdir. Wetravel.com, getguided.net, Expedia kimi şirkətlərin baş direktorları və təsisçiləri təmsil etdikləri rəqəmsal startaplar, həmçinin üzləşdikləri çətinliklər barədə şəxsi təcrübələrini bölüşəcəklər. Üstəlik, Azərbaycanda rəqəmsal turizmin gələcəyini formalaşdırmaq üçün yerli sahibkarlara tövsiyələr verəcək və bu istiqamətdə fikirlərini söyləyəcəklər. |
13:00-14:00 | Nahar fasiləsi | |
14:00-15:30 | Günorta sessiyaları. Bölüm 1 | |
Otaq: B3+B4 Sessiyanın məzmunu: “Turizm təcrübələrinin yaradılması və turizm məhsullarına baxış” təqdmatından sonra sessiya iştirakçıları qruplara bölünəcək, və hər qrupa “seqment – mövzu – destinasiya ölkəsi” modelinə əsasən hər hansı turizm təcrübəsi yaratmaq tapşırılacaq. Seminarın interaktiv şəkildə keçirilməsi planlaşdırılıb – hər bir iştirakçı qrupuna Azərbaycanı təmsil edə biləcək əşyalarla dolu qutu təqdim olunacaq. Əlavə olaraq, sessiya iştirakçıları təcrübənin yaradılması, təbliği və çatdırılması barədə praktik məlumatlarlardan ibarət bukletlərlə təmin olunacaq. Sonda iştirakçılara Azərbaycanda yeni və unikal təcrübə yaratmağın yolları və üsulları barədə məlumat veriləcək. Moderatorlar:
Kimlər iştirak edə bilər: Turizm agentlikləri və tur operatorlar Otaq: Auditoriya parteri Sessiyanın məzmunu: Sessiya zamanı Azərbaycanda turizm sahəsində mövcud dəstək mexanizmləri və gələcək perspektivlər, qonşu dövlətlərdə tətbiq olunan təşviq alətləri, habelə beynəlxalq təşkilatların yerli və regional səviyyələrdə ölkə turizminin inkişafına verdiyi töhfə müzakirə olunacaq və müxtəlif sahələrdən olan qonaqlar turizmlə əlaqəli önəmli suallara birgə cavab tapmağa çalışacaq. Moderator:
Spikerlər:
Kimlər iştirak edə bilər: Dövlət qurumlarının, beynəlxalq təşkilatların və diplomatik nümayəndəliklərin təmsilçiləri, turizm sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlar, ekspertlər, tələbələr, qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri Otaq: A6 Sessiyanın məzmunu: Azərbaycanın ən uğurlu və böyük hotellərinin nümayəndələri rəqəmsal marketinqin strateji istifadəsi, müştəri cəlbetmə fəaliyyətləri və müştəriləri dinləməklə xidmət və proseslərin necə yaxşılaşdırılması barədə biliklərini bölüşəcəklər. Əlavə olaraq, natiqlər tərəfindən mədəniyyət proqramları, F&B və qəbul xidmətlərinin daha keyfiyyətli keçirilmələri üçün ideyalar təqdim ediləcək. Sessiyada həmçinin Azərbaycan Hotel Assosiasiyası tərəfindən Azərbaycanın HOTREC və Hotel Stars Union-da üzvlüyünün üstünlükləri haqqında məlumatlar veriləcək. Moderator: